Nadeszły długo wyczekiwane ferie! Nie mogliśmy się ich doczekać! Każdemu przecież należy się mały odpoczynek od codziennych obowiązków, zwłaszcza uczniom, którzy na brak zajęć nie mogą narzekać, Z niecierpliwością czekaliśmy na to, jakie ciekawe przygody przygotowały dla nas nasze Ciocie. Nie zawiedliśmy się! Pierwszego dnia witaliśmy ferie wspólnie z kolegami i koleżankami ze świetlicy „Słoneczne Wzgórze”. Przygotowali dla nas wszystkich turniej „Milion w minutę”. Podzieleni na 4 grupy musieliśmy zmierzyć się z ciekawymi zadaniami, by zdobyć słodką nagrodę. Konkurencje były przeróżne: stworzenie mumii lub ciekawej figury z ciał, konkurencje na najszybsze zjedzenie flipsów i wypicie wody, ustawienie się według daty urodzenia, napisanie wiersza, czy tez stworzenie portretu wychowawcy. Na każdą konkurencję była zaledwie minuta! Było to dla nas dużym wyzwaniem. Każdy znalazł coś, w czym się sprawdził i dzięki czemu pomógł swojej drużynie zdobywać punkty! Bardzo nam się podobała wspólna zabawa.

Wtorek spędziliśmy bardzo aktywnie – mogliśmy wyskakać swoją energię w Parku Trampolin „No Gravity”. Takiej dawki sportowych wrażeń było nam potrzeba! Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy do końca dnia. Po takich szaleństwach na trampolinach przyszedł czas na odrobinę relaksu w świetlicy. Była to okazja do wspólnej zabawy i niekończących się rozmów. Nie mogło zabraknąć zabaw z chustą animacyjną, w które zawsze chętnie się angażujemy! Było gonienie kolorów, zgadywanie imion i wiele innych konkurencji:) Okazało się, że przed nami jeszcze jedno wyzwanie – stworzenie dalszej części baśni o niezwykłym Krasnalu. Pamiętaliśmy także o ilustracji do tekstu. Jesteśmy zadowoleni z tego, co udało nam się stworzyć. Byliśmy też na lodowisku.

I w taki sposób, wielkimi krokami zbliżył się piątek, koniec pierwszego tygodnia ferii. Spędziliśmy go w świetlicy, a tam czekało na nas KASZTANOWE KINO. W repertuarze znalazły się „Piotruś Pan” i podróż z nim do Nibylandii oraz „Piękna i Bestia”. W drugiej części dnia odbył się także festiwal gier planszowych! Zmierzyliśmy się między innymi z grą „Wsiąść do pociągu”, „Monopoly” oraz „Postaw na milion”. Było dużo śmiechu, pozytywnej energii i wspólnie spędzonego czasu! A o to przede wszystkim w tym chodzi.

Czekamy na kolejny tydzień!

-Kasztany-