Za nami czas odpoczynku zimowego. W tym czasie w naszej Świetlicy dużo się działo. Staraliśmy się spędzić ten czas różnorodnie i aktywnie.

Zwiedziliśmy Statek Muzeum Dar Pomorza – jeden z najważniejszych zabytków polskiego dziedzictwa morskiego ubiegłego wieku. Żaglowiec stanowi element na stałe wpisany w miejski krajobraz Gdyni, zaś wejście na główny pokład i do wnętrz statku pozwala poznać z bliska warunki życia i pracy polskich marynarzy i kadry oficerskiej. 

Wybraliśmy się też dwa razy na basen, nie brakowało nam wodnych szaleństw i odpoczynku w jacuzzi. Bawiliśmy się tam świetnie !  

W jeden dzień poszerzaliśmy swoją wiedzę na temat ptaków. Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku  dziękujemy za interesujące warsztaty! Wspólnie zbudowaliśmy dwa drewniane karmniki, w których ugościmy zimujące blisko nas ptaki.

Dzięki współpracy z Morska Fundacja Historyczna przeszliśmy śladami historii po wyjątkowo ważnych miejscach na terenie Gdańskiej Stoczni. Na koniec wycieczki mogliśmy zobaczyć przedmioty codziennego użytku oraz zabawy i rozrywki dziecięce w okresie PRL-u.

Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy oglądając Akademię Pana Kleksa – jeśli jeszcze nie widzieliście serdecznie polecamy ten film!

W drugi tydzień ferii wjechaliśmy na łyżwach z Lodowisko @ Hala Olivia Gdańsk ! Niektórzy mieli okazję założyć łyżwy po raz pierwszy w życiu – i co? Dali sobie radę rewelacyjnie!

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach String Art. Tworzyliśmy dzieła sztuki za pomocą nici!FabLab powered by Orange dziękujemy za kolejne wspaniałe doświadczenie i możliwość rozwoju swoich zainteresowań!

Ferie zakończyliśmy nocowaniem w zaprzyjaźnionej  świetlicy. Było ognisko z kiełbaskami, spacer na wieżę widokową i filmowy maraton. To był fajny czas! 🙂

 

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

 

Dzięki Kulczyk Foundation i inicjatywie Żółty Talerz możemy poszerzać naszą wiedzę o zdrowym odżywianiu  i zapewniać dla wszystkich zdrowe i smaczne przekąski – dziękujemy!

 

Działalność placówki jest finansowana z Miasta Gdańska.

-Kasztany-