Wszystko co dobre kończy się szybko – nasze dwa tygodnie ferii zleciały nam jak z płatka. A co w tym czasie robiliśmy – już śpieszymy z odpowiedzią. 🙂

Siedmiometrowa rekonstrukcja Batmobila, zamek Hogwartu, gdańskie zabytki czy najsłynniejszy londyński most Tower Bridge to tylko niektóre z konstrukcji, jakie mogliśmy oglądać odwiedzając największą w Europie wystawę budowli z klocków Lego. W chłodne styczniowe dni grzaliśmy się w jacuzzi i bawiliśmy w basenach Pływalni Orunia. W kinie byliśmy na najnowszej części „Kot w butach: Ostatnie życzenie” – tam śmialiśmy się do łez.  

Przypomnieliśmy sobie też jak ważna jest odpowiednia dawka witamin w naszym organizmie, a przy tej okazji każdy przygotował wesołe i zdrowe owocowe zwierzaki. Wzięliśmy udział w warsztatach Kulczyk Foundation, podczas których poznaliśmy nowe przepisy na pełnowartościowe posiłki – nie możemy doczekać się aż wypróbujemy je w naszych domach. 🙂 Dzięki uczestnictwie w programie Żółty Talerz, wszyscy uczestnicy Zimowych Ferii Pod Kasztanem mieli okazję doładować swoją witalność. Energia, aktywność i poczucie humoru towarzyszyły nam każdego dnia.

Drugi tydzień rozpoczął się u nas teatralnie. Wzięliśmy udział w kulturalno – teatralnych warsztatach „Patrzę i widzę, słyszę i wiem, robię i rozumiem”. 🎭 Pan Łukasz Ignasiński – aktor Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, przygotował dla nas bardzo ważne zajęcia, podczas których poruszyliśmy tematy dotyczące migracji, uchodźstwa, świadomości międzykulturowej W drugiej części zajęć świetnie bawiliśmy się podczas zabaw ruchowych – pięknie dziękujemy!

Pod koniec ferii nie brakowało u nas sportowych wyzwań – mieliśmy okazję skorzystać z zimowego szaleństwa podczas jazdy na łyżwach. Gdańskie Lodowisko GAK to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić zimą. 🙂 

Wzięliśmy udział w warsztatach FabLab Gdańsk powered by Orange, podczas których mogliśmy uszyć, wypełnić i ozdobić kreatywne poduszki chmurki oraz złożyć własne drewniane domki. Pięknie dziękujemy za przygotowanie dla nas tak interesującej majsterki!  W ramach podsumowania wspólnie spędzonego czasu tydzień zakończyliśmy Kasztanowym Kinem i wspólnymi zabawami.
Ale się działo! 

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebook.

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

-Kasztany-

 

Działalność placówki jest finansowana z Miasta Gdańska.