Dzisiaj rano kadra świetlic trójmieskich wzięła udział w wyciecze integracyjnej do ośrodka Bór Kaszubski w Sominach. Nasz wyjazd nie przypadkowo zbiegł się ze Świętem Edukacji Narodowej. Mimo że nie jesteśmy nauczycielami to także i nasze święto. Pracując na co dzień z dziećmi i młodzieżą uczestniczymy w ich wychowaniu i jak to oni mówią: „uczymy ich życia”.

Wyjazd był pełen niespodzianek. Uczestnicy wiedzieli tylko, że w ramach biletu wstępu mają zabrać ze sobą marchewkę dla koni. Po przyjeździe zostaliśmy zarposzeni do stajni, gdzie czekały konie, na kórych mieliśmy jeździć… ale najpierw trzeba było je do tej jazdy przygotować. Niektórzy mieli obawy w zbliżeniu się do tak dużych zwierzaków, ale szybko się przełamali. Po wyczyszeczniu i osiodałniu konie były gotowe do jazdy. My trochę mniej, ale podjęliśmy wyzwanie.

Po przejażdżce czekały na nas gorąca kawa, herbata i ciasto, a potem kajaki. Pogoda była idealna – jezioro jak lustro, słońce i kolorowe drzewa dookoła. Kajakami dopłyneliśmy do leśniczówki ukrytej w lesie.

Na zakończenie czekała nas jeszcze przejażdżka wozem darbiniastym i pyszny obiad.

W dordze powrotnej pełni wrażeń wszyscy posnęliśmy – poza kierowcą na szczęście.

Bardzo lubimy Dzień Nauczyciela! 🙂