Jeśli miesiąc rozpoczyna się Dniem Dziecka to już wiadomo, że musi być wspaniały. Wybraliśmy się na „Afrykański” Rejs Katamaranem, gdzie czekała na nas masa atrakcji, radości i powodów do uśmiechu. Dzięki Kulczyk Foundation i #ŻołtyTalerz wybraliśmy się na pyszne naturalne lody.

Dużo dobrej pogody umożliwiło nam wiele szaleństw na świeżym powietrzu. Berek z bazą, chowany i zabawy z chustą to nasz przepis na fajnie spędzony czas. W świetlicy piekliśmy smaczne babeczki, snuliśmy wakacyjne plany i szykowaliśmy laurki z okazji Dnia Ojca.

Dzięki Stowarzyszeniu Morena i Gdańskiemu Funduszowi Młodzieżowemu w naszej świetlicy odbyły się rodzinne warsztaty pt.” Rodzina Jest Najważniejsza”. Każda rodzina, wykonała wyjątkową pamiątkę – odbite w ramie dłonie wszystkich członków rodziny. Działanie zostało sfinansowane ze środków Miasta Gdańsk.

Nasze najstarsze Kasztany wzięły udział w wymianie polsko-litewskiej. Mają okazję poznać Wilno od podszewki. Wymiana polsko- litewska, czyli projekt „Wilno – 700 lat życia!”. Realizowany od kwietnia do sierpnia 2023 r . Jego głównym celem jest wymiana młodzieżowa, która właśnie się odbywa i w której udział bierze 10 osób z Polski i 10 osób z Litwy. Młodzież uczestniczy w zajęciach teatralnych, warsztatach historycznych z wykorzystaniem narzędzi IT oraz bierze udział w obchodach urodzin miasta, zwiedzaniu i integracji. Wymiana ma miejsce w Wilnie . Projekt jest realizowany w partnerstwie z litewską organizacją OLA! Group. Dofinansowanie pochodzi ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebooku:

-Kasztany-

Działalność placówki jest finansowana z Miasta Gdańska.