W dniu 5 czerwca 2009 roku obchodziliśmy Jubileusz 10- lecia Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w naszej kaplicy, w której uczestniczyli zgromadzeni goście, mieszkańcy oraz pracownicy.

Następnie wszyscy udali się do jadalni gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pani Dyrektor Centrum Wiesława Mikucka przywitała wszystkich gości i poprosiła o głos Dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej ks. Janusza Stecia. Później Ks. Prałat Ireneusz Bradtke przedstawił historię powstania naszego Domu.

Pani W-ce Prezydent Gdańska Ewa Kamińska przekazała medal Prezydenta Miasta Gdańska z okazji Jubileuszu Centrum.

Opiekun wolontariuszy Pani Joanna Bok wraz z Panią Dyrektor Wiesławą Mikucką wręczyły podziękowania wolontariuszom za ich dobro, wrażliwość i poświęcenie.

W trakcie uroczystości została wyświetlona prezentacja multimedialna ukazująca historię powstania Domu oraz życie naszych mieszkańców.

Dużą atrakcją obchodów Jubileuszu było przedstawienie o Janie Pawle II pt. Kawiarniane wspomnienia przygotowane przez naszych mieszkańców. Aktorzy otrzymali wielkie brawa.

Na końcu był poczęstunek w trakcie którego grał i śpiewał zespół muzyczny w składzie: Mirek gitara i śpiew i Waldek- akordeon.

Oczywiście nie zabrakło pysznego Jubileuszowego tortu.

Z okazji Jubileuszu 10-lecia Centrum nasz Zespół Terapeutyczny przygotował wystawę fotograficzną pt. Przeżyjmy to jeszcze raz, którą przybyli goście, mieszkańcy i pracownicy mogli oglądać przez cały czas trwania uroczystości.

Było miło wesoło i refleksyjnie. Oby więcej takich Jubileuszy!