Pierwszy weekend września spędziliśmy na wspólnym wyjeździe do Rodzinnego Parku Rozrywki Nowa Holandia ! Największa na świecie, ponad 28,5 metrowa pneumatyczna zjeżdżalnia zagwarantowała wszystkim naprawdę wielkie emocje! Najciekawszymi atrakcjami okazały się dwie zjeżdżalnie, mini ścianka wspinaczkowa oraz pneumatyczna poduszka. Mieliśmy okazję popłynąć tramwajem wodnym a także spacerować ścieżką edukacyjną, gdzie spotkaliśmy dużo profesjonalnie przygotowanych tablic o tematyce ekologicznej. W ptaszarni czekały na nas  bażanty, pawie, i inne kolorowe ptactwo. Spotkanie z nimi wywołało uśmiech na naszych twarzach. W Osadzie Wikingów mieliśmy możliwość przeniesienia się w czasie do VIII wieku. Zobaczyliśmy tam jak żyli i czym zajmowali się skandynawscy wojownicy.  Na Wyspie Iluzji dowiedzieliśmy się jaka jest różnica pomiędzy tym co widzimy, a tym jak to działa! To miejsce gdzie prawa fizyki i zdrowy rozsądek nie obowiązywały.  Pod koniec naszego pobytu w Nowej Holandii poznaliśmy zaginiony świat, nieodkryty i niezbadany. Stanęliśmy oko w oko ze stworzeniami których istnienia nie potwierdziły jak dotąd żadne wiarygodne źródła. Widzieliśmy: Yeti, Potwora z Loch Ness, Jaszczura morskiego i wiele innych niespotykanych dotąd stworów. Wycieczka została zorganizowana dzięki środkom od Wojewody Pomorskiego – dziękujemy! 

Początek roku uczciliśmy także  wyjściem na lody do Kuźni, gdzie każdy mógł podzielić się swoimi wrażeniami. Przy okazji Dnia Kropki wzięliśmy udział w lidze zadaniowej i przypomnieliśmy sobie o tym, jak wyjątkowy jest każdy z nas!  Wchodząc w jesień zastanawialiśmy się nad tym jak poprawić jakość swoich posiłków w ciągu dnia. Dowiedzieliśmy się czym jest Talerz Żywieniowy i przyjrzeliśmy się mu z bliska. Wiemy z jakich sezonowych owoców i warzyw możemy korzystać, gdy przychodzi jesień. Na koniec dnia wspólnie przygotowaliśmy sałatkę z owoców i bakalii. Ale to był dzień !

To wszystko dzięki udziałowi naszej świetlicy w programie “Żółty Talerz”  – Kulczyk Foundation dziękujemy! Żółty Talerz to wspólny program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi. Program Żółty Talerz ma przynieść konkretne efekty: zwiększyć liczbę żywionych dzieci, poprawić jakość żywienia, aktywizować lokalne społeczności wokół problemu żywienia dzieci i dostarczyć wiedzy niezbędnej do prawidłowego żywienia najmłodszych. Żółty Talerz na terenie Polski to 4 mln zł na żywienie dzieci, które mają zaowocować ponad 1 milionem wydanych posiłków.

Gdy za oknem robiło się chłodniej w świetlicy wyżywaliśmy się artystycznie – korzystając z liści wykonaliśmy bardzo ciekawe prace plastyczne.

Pod koniec miesiąca mieliśmy okazję  uczestniczyć w  kilku warsztatach stolarskich w FabLab powered by Orange  . Spod naszych rąk wyszły unikatowe breloki, kolczyki, bransoletki, naklejki a nawet organizery na biurko. Bardzo dziękujemy za zajęcia! Było fantastycznie! 

Ale szybko zleciał nam ten miesiąc… 🙂

 

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebook.

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

-Kasztany-

 

Działalność placówki też jest finansowana z Miasta Gdańska.

W Świetlicy od lipca 2022 realizowany jest projekt „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie – Świetlica Pod Kasztanem”, który jest współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego.