W czwartek 15 grudnia 2016 r. połączone grupy rodzin z: Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek im. Św. Rodziny w Rumi, Publiczna Szkoła Sióstr Salezjanek w Rumi, Warsztaty Artystyczne z ramienia Caritas działające przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi, w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi MOPS, Stowarzyszenie „Pomóż sąsiadowi”, Caritas, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, wystawiły Jasełka w czasie uroczystej wigilii dla ok 140 osób samotnych i bezdomnych.
    Jasełka opracowała, zorganizowała i przygotowała grupę Eugenia Wicka. W przedstawieniu udział wzięły dzieci i rodzice, zaś niektórzy dziadkowie włączyli się do tego dzieła podwożąc dzieci na próby Jasełek.
   Jasełka były prawdziwą ucztą dla widzów. Wielkie wrażenie na widzach wywarł całokształt Jasełek – była św. rodzina Józef, Maryja, i Jezusek z dźwiękiem płaczu narodzony, byli aniołowie w białych sukniach ze skrzydłami, byli tez pasterze. Pod koniec przedstawienia nie zabrakło również trzech króli, kroczących do nowo narodzonej dzieciny z całym orszakiem królewskim, muzykiem grającym na bongosie, a także stajennym prowadzącym królewskiego wielbłąda dwugarbnego. Całość oprawiona była muzyką oddającą charakter tamtych czasów i tamtego miejsca, kolędami, krótkimi tekstami, a także tańcami np.: taniec aniołów, pasterzy…

Odnosząc sukces tego dzieła przede wszystkim zawdzięczamy go modlitwie, którą objęły nas Siostry Salezjanki.