W niedzielę Szkolne Koła Caritas kwestowały w ramach PÓL NADZIEI na rzecz Domu Hospicyjnego im. Św. Józefa w Sopocie.

Ta kampania to jednak nie tylko kwesta ale także okazją do tego, by informować o samej idei hospicyjnej. Jak jednak o tym opowiedzieć najmłodszym? Może tak jak przedstawili to opiekunowie Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 50 w Gdańsku. 7 kwietnia wolontariusze SKC obejrzeli 2 filmy: „Pszczółka Malinka opowiada o Hospicjum” (dla uczniów klasy I-III) oraz „Marysia i Piotrek po raz pierwszy w hospicjum” (dla uczniów klasy IV-V). Po seansie, w trakcie rozmowy wolontariusze wspólnie rozmawiali o znaczeniu takiego miejsca jakim jest hospicjum oraz o tym, jak można je wesprzeć. Teraz uczniowie lepiej rozumieją pojęcie opieki paliatywnej, znaczenie pomocy jaką uzyskują osoby terminalnie chore.

Dodajmy tylko, że 11 kwietnia to Szkolne Koło Caritas czynnie wsparło Dom Hospicyjny w Sopocie kwestując na jego rzecz pod parafią Św. Mikołaja w Gdańsku.

Opiekunom z tego SKC oraz tym wszystkim, którzy przed niedzielą zbiórką rozmawiali z wolontariuszami o znaczeniu i roli Domów Hospicyjnych bardzo dziękujemy. Ta kampania ma bowiem na celu pomoc finansową osobą potrzebującym ale także informowanie społeczeństwa o tym, jak ważna jest pomoc także w tym wymiarze niematerialnym.