5 października odbyła się inauguracja Pól Nadziei na Pomorzu. Na ternie Szpitala Marynarki Wojennej przy ul. Polanki o godz. 9.00 przedstawiciele czterech ośrodków hospicyjnych i zarządu szpitala w miłej asyście wolontariuszy posadzili cebulki żonkila. Jednocześnie szpital Marynarki wojennej nieodpłatnie udostępnił 10 gabinetów porad specjalistycznych dla mieszkańców Trójmiasta.

O godz. 14.00 kolejna edycję akcji zainaugurowano w Domu Hospicyjnym Caritas im. św. Józefa w Sopocie „Inauguracja Pól Nadziei z Aniołami 2014”. W programie przygotowano: Mszę św., której przewodniczył Ks. Janusz Steć a koncelebrowali Ks. Dariusz Ławik- kapelan, Ks. Tomasz Kosewski – Dyrektor Domu. Następnie odbyło się sadzenie żonkili na patio, po którym przekazano żonkile gościom i przedstawicielom PKC i SKC w ramach tworzenia Pól Nadziei w środowiskach Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas.

Kolejnym punktem programu był koncert sopockiego Kameralnego Chóru CONTINUO oraz wystawa prac uczestników Warsztatów Terapii  Zajęciowej w Krzywym Kole – Pola Nadziei z Aniołami 2014.

Na zakończenie licznie przybyłych gości uraczono słodkim poczęstunkiem.