27 maja zaprosiliśmy do MK Bowling osoby zainteresowane udziałem w projekcie „Druga Szansa Gdańska”. Tym samym oficjalnie rozpoczęliśmy pracę z drugą turą Uczestników.

Podczas spotkania zaprezentowaliśmy założenia, cele oraz poszczególne etapy realizacji projektu. Chcemy wesprzeć młode osoby, które nie widzą dla siebie miejsca na aktualnym rynku pracy lub wydaje im się, że na skutek braku wykształcenia nie ma dla nich szansy na znalezienie dobrej pracy. Nasi Uczestnicy będą otoczeni profesjonalnym wsparciem. Będą uczestniczyć w warsztatach rozwoju osobistego, spotkaniach z doradcą zawodowym, odbędą indywidualne konsultacje z ekspertami, których wiedza okaże się niezbędna, aby zrobić kolejny kok w stronę samodzielności. Celem nadrzędnym projektu jest indywidualne kształcenie zawodowe, które obejmuje naukę zawodu zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej, dzięki którym Uczestnikom będzie łatwiej podjąć zatrudnienie.     

Potrzebę kontynuacji tego typu przedsięwzięć potwierdziła dwójka Uczestników projektu, którzy właśnie kończą swoje ścieżki zmian i zamierzają wkroczyć na rynek pracy. Pomimo wielu przeciwności losu, problemów rodzinnych są gotowi, aby zacząć nowe życie i znaleźć swoje stałe miejsce na rynku pracy.

Aktualną sytuację na rynku pracy i potrzebę inwestowania w samorozwój przedstawili zaproszeni goście: doradczynie zawodowe z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku Agata Jodko oraz Roksana Kumiszcza, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej ks. Piotr Brzozowski oraz kierownik „Sopockiej Drugiej Szansy” Marcin Bednarz.  

Po części teoretycznej naszedł czas na mniej oficjalne rozmowy przy ciepłym posiłku oraz pierwsze wspólnie przeżyte emocje podczas rozgrywki w kręgle.

Wszystkim Uczestnikom spotkania dziękujemy z przybycie, a  osobom, które wezmą udział w projekcie życzymy, aby wczorajszy dzień był tym, dzięki któremu rozpoczną nowy, lepszy rozdział swojego życia.

 

Ania Kostusik

 

By |2014-05-30T07:55:00+02:00piątek, 30 maja 2014|Aktualności|