II  turnus wakacyjnych kolonii  dla dzieci w Warzenku to czas  odkrywania talentów i potencjałów. Potencjału dobra. Uczymy się szanować i być ze sobą bez różnicy na wiek i pochodzenie. Bo mamy dość konfliktów i przykrych rzeczy, które nieraz spotykają nas w domu, szkole, czy na podwórku. Tutaj obowiązuje jedna zasada, szanujemy się!  Jesteśmy przekonani, że będzie to dla nas niezapomniany turnus.
W naszym programie jest nauka tańca współczesnego w grupie i pojedynek taneczny, przełamywanie barier w zabawie: mam talent, prezentacja grup, milion w minutę, skecze.  Nasi wychowawcy codziennie czytają nam bajki, a jednego dnia będziemy bawić i tworzyć własną na bazie Czerwonego Kapturka.  Czeka nas zabawa ekonomiczna : Warzenko City, gdzie będziemy uczyć się zarabiać i wydawać  pieniądze, prowadzić firmę, lokować środki. Zaplanowaliśmy dwie wycieczki, jedna do Gniewu gdzie czeka nas patriotyczne przedstawienie husarii i wakacje z duchami. Będziemy uczyć się piec kiełbaski i śpiewać przy ognisku.
Nie ukrywamy, że część z nas jest pierwszy raz i tęskni za domen, ale staramy się być dzielni, bo wiemy, że czas kolonii szybko minie a radosne wspomnienia zostaną- kolonistka.

Radosnych wakacji i wspaniałych wspomnień życzę moim podopiecznym: Paweł Barczykowski – kierownik kolonii.