Nowy 2014 r. rozpoczął się u nas od szkolenia dla wolontariuszy, które przeprowadziła p. Alicja w I LO. Młodzi odpowiedzieli sobie na pytania dlaczego chcą pomagać innym, jaki mam być prawdziwy wolontariusz oraz stworzyli plan pracy grupy. 5 lutego otrzymaliśmy od PZC organy. Zostały one przekazane naszej wolontariuszce Karolinie. Również tego dnia wspólnie z PZC w naszym domu parafialnym przygotowaliśmy Dzień Chorego. Zostały zaproszone osoby starsze z parafii, które przy wspólnej kawie i smacznym ciastku mogły choć na chwilę zapomnieć o swojej chorobie. Tego dnia towarzyszyły nam również harcerki, które zaangażowały się w przeprowadzenie licznych konkursów z nagrodami, a dobre słowo wygłosił ks. Janusz. W kolejnej akcji uczniowie kl. 1B naszego LO wyrazili chęć pomocy. Zebrali i zakupili pieluchy oraz chusteczki dla niemowlaków. My przygotowaliśmy ubranka dla maluchów i popołudniu wyruszyliśmy do Gdańska. Dotarliśmy do rodziny, która prowadzi od lat Dom Rodzinny dla dzieci. Poznaliśmy wspaniałych ludzi i 4 niemowlaki, z którymi trudno było nam się rozstać. Żałujemy, że nie pojechali w odwiedziny wszyscy zaangażowani w tą akcję. 13 lutego zaprosiliśmy do szkoły Małgosię, dziewczynkę, dla której przez cały rok szkolny zbieramy zakrętki. Uczennica ZSP 3 podarowała chorej dziewczynce pluszowego misia. Od marca nasi uczniowie, wolontariusze oraz PZC rozpoczęli akcję zbiórki butelek PET. Cieszy się ona wielkim powodzeniem. Przygotowano na korytarzach szkolnych odpowiednie kartony, które oklejono specjalnie przygotowanymi w drukarni plakatami. Podarowaliśmy również włóczkę dla jednej z babć naszej uczennicy, która już niebawem wydzierga dla nas małe „cuda”. Pozyskaliśmy książeczki dla dzieci, które trafią na oddział dziecięcy do szpitala. A także podarowaliśmy w dobre ręce odkurzacz. Otrzymaliśmy ze Szwecji odzież, którą nasi wolontariusze odpowiednio przygotowali dla osób bezdomnych w Trójmieście. W akcji transportowej dzięki uprzejmości ks. Proboszcza, który pożyczył nam busa, wziął udział ks. Andrzej, który w tym dniu był kierowcą oraz ks. Czesław, który doprowadził nas do celu wyprawy. Przez cały rok szkolny wielką popularnością w naszych szkołach cieszyła się zbiórka puszek po napojach. Pozyskane środki przekazane są na dofinansowanie posiłków dla uczniów naszych szkół. 21 marca, jak co roku w I LO odbył się dzień otwarty szkoły. Wolontariusze przygotowali stoisko ze sprzedażą gofrów. Królowały gofry z bitą śmietaną i owocami, dżemem i tradycyjne z cukrem. W kolejnym tygodniu marca wspólnie z PZC włączyliśmy się w Ogólnopolską akcję zbiórki żywności: Tak, Pomagam! Przez dwa dni zbieraliśmy żywność w wejherowskiej Biedronce. Jak już wcześniej wspomnieliśmy nawiązaliśmy kontakt z siostrami Elżbietankami w Boliwii, które prowadzą tam Dom dla dzieci. Dzięki naszym staraniom przekazaliśmy pieniądze, a także kartki świąteczne dla dzieci. Jakaż była nasza radość, gdy każda klasa otrzymała w podziękowaniu zdjęcie oraz kartkę z życzeniami z dalekiej i malowniczej Boliwii. W kwietniu wspólnie z PZC przygotowywaliśmy palmy wielkanocne, które sprzedawaliśmy w Niedzielę Palmową. SKC objął patronatem kl. 1 a z I LO, która przygotowała i sprzedawała w szkole wielkanocne babeczki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony został w całości na dofinansowanie wycieczki szkolnej.

Na zakończenie tegorocznej pracy cały zarząd wolontariatu z I LO oraz ZSP 3 w piękny czerwcowy dzień udał się na pizzę oraz lody. Podzieliliśmy się przemyśleniami z wielu zorganizowanych akcji oraz nowymi pomysłami na nowy rok szkolny, które przeprowadzimy już po wakacjach!