Księga Pamiątkowa

Mamy podpisać wyjątkową księgę przypominającą 30-lecie pontyfikatu, wyboru Jana Pawła II. (…) Ojciec Święty pisał wielką księgę historii Kościoła, historii ludzkości przez 27 lat. My dzisiaj mamy podpisać księgę, to znaczy – w jego imieniu tworzyć historię, tworzyć przyszłość, przedłużyć jego pontyfikat. (…) Swój podpis może w niej zostawić każdy, kto czuje, że chce kontynuować to wszystko, co zrobił i pozostawił Jan Paweł II ks. kard. Stanisław Dziwisz Wpisu do Księgi Pamiątkowej można dokonać do 16 października 2008r. w budynku Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Uczestnicząc w pielgrzymce SKC w dn.11 października 2008 mogliśmy z radością wpisać się do Księgi Pamiątkowej z okazji 30.rocznicy wyboru ks.kard.Karola Wojtyły na Papieża i jeszcze raz podziękować Janowi Pawłowi II za Jego Pontyfikat.

Spotkanie z ks. kard. Stanisławem Dziwiszem,
na dziedzińcu Kurii Krakowskiej przy ul. Franciszkańskiej 3.

Na ręce Jego Eminencji ks. kard. S. Dziwisza osobiście przekazaliśmy księgę pamiątkową, która powstała w hołdzie Janowi Pawłowi II w ZKPiG Nr 4 w Gdańsku.

Nasze Szkolne Koło Caritas przyjęło imię Jana Pawła II i stara się postępować według Jego nauki, dlatego często wracamy do słów naszego Patrona. Obchodząc trzecią rocznicę śmierci Papieża, postanowiliśmy, aby nasze myśli i wspomnienia zostały uwiecznione w postaci księgi. Dyrekcja i grono pedagogiczne z wielką radością i zaangażowaniem włączyło się w prace związane z powstaniem księgi pamiątkowej, która nie tylko jest wspomnieniem naszego Wielkiego Rodaka, ale wyrazem tego, co nosimy w sercach.

Pragniemy z całego serca podziękować Ks. Krzysztofowi za zorganizowanie pielgrzymki śladami Jana Pawła II. Był to dla nas czas modlitwy i pogłębionej refleksji nad Osobą JPII. Odwiedzając Jasną Górę, Kraków, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Wieliczkę i jeszcze raz Jasną Górę dotykaliśmy miejsc i czasu, do których wracał Jan Paweł II. Odwiedziliśmy i poznaliśmy miejsca w których wszystko się zaczęło…

Opiekun SKC przy ZKPiG Nr 4

Teresa Michalska