Na dworze coraz cieplej, pogoda bardziej przypomina czas wakacji i upalne lato! Dobrze, że w świetlicy „Pod Kasztanem” trochę chłodniej – mamy dzięki temu energię do pracy! A przez ostatni tydzień mieliśmy co robić!
Projekt „Autorskie gry” zrealizowany! Wszystkie gry przedstawiliśmy naszym kolegom i koleżankom, zabawy mieliśmy przy tym co nie miara! Bardzo nam się podobały propozycje gier. Coś nam się wydaje, że często będziemy się w nie bawić!
Podczas naszych zajęć było dużo zabawy, ale także nauki – poznawaliśmy nowalijki i co więcej czekał nas test smaku! Czy każdemu smakowały? Na pewno każdy z nas znalazł jakiś smak dla siebie.
Przed nami była również ważna misja – przygotowanie prezentu na Dzień Matki! Postawiliśmy na własnoręcznie zdobione przez nas świeczki. Każdy z nas miał swój pomysł na zdobienie. Wyszły kolorowe i bardzo spodobały się naszym mamom.
Wykorzystaliśmy też pogodę w 100% i spędzaliśmy czas na pobliskim boisku. Obowiązkowo była piłka nożna, ale także przeciąganie liny – trochę przez nas zapomniane oraz skakanie przez gumę.
Odwiedziła nas także p.Ala, która zabrała nas w świat przypraw. Była to okazja do poznania nowych smaków i przypomnienia sobie tych, które są nam już znane. Co więcej piekliśmy drożdżówki z owocami oraz tworzyliśmy mandale z przypraw. Byliśmy ciekawi, jak będzie wyglądał efekt końcowy… Spodobało nam się!
Franek i Kuba … jeszcze raz wszystkiego najlepszego.
 
-Kasztany- Świetlica „Pod Kasztane”
 
Działalność placówki jest wspólfinansowana ze środków Gminy Miasta Gdańska
 
fot.M.P.;K.U.;A.Sz-G.