Hel – skrawek ziemi z trzech stron otoczonej przez wodę, piękne piaszczyste plaże, słońce, wakacje…

Taki jest Hel w sezonie – stolica beztroski i wypoczynku – tak, ale dla turystów.
Dla mieszkańców i władz to miejsce pracy i życia. Życia swojego i innych. I choć w pewien sposób ten wakacyjny, radosny nastrój turystów udziela się mieszkańcom, to z pewnością życie – z radościami i troskami – ma tu także swe codzienne odsłony.

Pięknym, niecodziennym połączeniem tych dwóch „żyć” była przeprowadzona 14 lipca impreza charytatywna pn. HEL POWODZIANOM. Inicjatorem imprezy był Burmistrz Helu Pan Mirosław Wądołowski (który osobiście kwestował na rzecz powodzian wśród restauratorów i przedsiębiorców helskich!). CARITAS Archidiecezji Gdańskiej współorganizowała akcję charytatywną.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 12.00 pokazem sprzętu Straży Granicznej.

W programie znalazły się takie punkty jak pokazy umiejętności Straży Granicznej i psów tropiących, pokazy ratowników z psem, konkursy i zabawy dla dużych i małych, licytacja (świetnie prowadzona – jak cała impreza – przez Panią Barbarę Tabor z Promocji Miasta w Referacie Organizacyjnym Urzędu Miasta) oraz koncerty: młodych talentów i profesjonalnych zespołów: Repulsor, Plebania, Czaro-Czarni, Big Cyc oraz Oddział Zamknięty.

Wspólne radosne pomaganie powodzianom zakończyło się tuż przed północą. Wszystkim włączającym się w niesienie pomocy – poprzez trud organizacyjny, uczestnictwo w przedsięwzięciu, osobiste zaangażowanie, złożenie datku – serdecznie dziękujemy.

W ramach akcji do puszek kwestarskich trafiło 12 659,05 zł, które zostaną przeznaczone na pomoc osobom poszkodowanym w powodzi na południu Polski.