Grudzień Pod Kasztanem to co roku miesiąc, w którym dużo się dzieje. Już na początku z inicjatywy klubu młodzieżowego naszych Naj-starszych Kasztanów, odbyły się ostatnie warsztaty ekologiczne pt. „Pszczoła W Mieście” realizowane dzięki Gdańskiemu Funduszowi Młodzieżowemu.

Aktywnie włączyliśmy się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności organizowaną przez Caritas Polska. Zbieraliśmy żywność długoterminową, którą przekazaliśmy dla potrzebujących. 

Dużo działo się u nas artystycznie. Przygotowywaliśmy świąteczne dekoracje na swoje wigilijne stoły i choinki, ale także na świąteczny kiermasz. Można było spotkać nas na XXIII Gwiazdce na Oruni i nabyć nasze rękodzieła. 🙂 Podczas tego wydarzenia spotkało nas wiele atrakcji, zwłaszcza dla młodych uczestników, m.in.  animacje, wizytę św. Mikołaja, poczęstunek, kiermasz świąteczny, pokazy artystyczne, pokazy kowalstwa i wiele innych.

Z okazji Mikołajek wybraliśmy się rodzinnie do kina na bardzo ładny film pt. „Świąteczna Niespodzianka”. Wyjście zrealizowano dzięki środkom Wojewody Pomorskiego – dziękujemy!

Skakaliśmy też ile sił w AirSpace- dmuchanym parku rozrywki – było głośno, energicznie i wesoło!
Pod koniec miesiąca spotkaliśmy się rodzinnie na kasztanowej wigilii, gdzie mogliśmy wspólnie spędzić czas, porozmawiać i powspominać mijający rok. To był bardzo miły wieczór. Dziękujemy pięknie Rada Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce za to, że jak co roku byli naszymi Mikołajami.
Tuż po świętach wybraliśmy się na Gdańskie Lodowisko . Grudzień zakończyliśmy bajkowym spacerem w milionie świateł w Ogrodzie Świateł w Gdyni. Pokazy laserowe, wystawy multimedialne i bajkowa oprawa dźwiękowa zabrały nas w wyjątkową podróż do świata Alicji.

 

Kto ma ochotę bliżej wnikliwiej się tematom przyjrzeć zapraszamy na  nasz profil na Facebook.

https://www.facebook.com/swietlica.podkasztanem/

-Kasztany-

 

Działalność placówki też jest finansowana z Miasta Gdańska.

W Świetlicy od lipca 2022 realizowany jest projekt „Wypoczywam i bawię się bezpiecznie – Świetlica Pod Kasztanem”, który jest współfinansowany ze środków Wojewody Pomorskiego.