Walczyli i wywalczyli dobry cel

Mecz zakończył się zwycięstwem księży dopiero po rzucie monetą. Oczywiście najważniejsze było spotkanie a nie walka. Choć w ostatniej tercji na lodzie zawrzało.  W regulaminowym czasie wynik wskazywał remis 3:3 seria rzutów karnych nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero sędziowski rzut monetą dał zwycięstwo drużynie księży. Na trybunach zasiadło ok 2000 widzów, którzy wsparli cel charytatywny jakim była pomoc Szpitalowi na Polankach oraz Domowi Hospicyjnemu Caritas św. Józefa w Sopocie.

W tym roku w sportowej rywalizacji kije skrzyżowały drużyny księży oraz ludzie mediów. Obie drużyny były wzmocnione sportowcami (m.in. żużlowcami) oraz ludźmi znanymi z życia publicznego.

Turniej, pełen dobrej zabawy i sportowych emocji, ma szczególny cel – wspomóc finansowo dzieci, które tego potrzebują. Zebrane pieniądze przeznaczamy dla podopiecznych Szpitala Dziecięcego w Gdańsku Oliwie oraz Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie.

Atrakcyjne konkursy i niespodzianki dla widzów w każdym wieku, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, pokazy jazdy synchronicznej, loteria, poczęstunek to nieodłączne elementy każdego Charytatywnego Turnieju Hokejowego.

W czasie turnieju wystąpili m.in. Dawid Pietrzyński i Emilia Jaranowska – byli mistrzowie Polski Dawid Pietrzyński – uczestnik mistrzostw świata Emilia Jaranowska – uczestniczka programu telewizyjnego ,,gwiazdy tańczą na lodzie”. Warto podkreślić, że Dawid jest wolontariuszem Domu Hospicyjnego św. Józefa. W organizację  całego przedsięwzięcia włączyli się także wolontariusze naszego Domu. BARDZO WAM DZIĘKUJĘ.

Tym bardziej, że dopingowaliście również grającemu w meczu Dyrektorowi Domu Hospicyjnego.

Organizację turnieju jak co roku wsparło grono sponsorów. Kolejny raz są nami: ENERGA, Pomorska Spółka Gazownictwa, drukarnia Vipro oraz Rebel Sport. Dodatkowo w tym roku organizację imprezy wsparły firmy Goldwell i KOKOS.pl.

Szczególne podziękowanie dla Waldemara Skolimowskiego i ks. Karola Wnuka

AU