16 listopada 2012 r., Szkolne Koło Caritas z Łęgowa włączając się w obchody Światowego Dnia Seniora, udało się do Domu Pomocy Społecznej „Leśny” w Zaskoczynie. Dla podopiecznych domu wolontariusze przygotowali przedstawienie bajki „Kot w butach”, a także pamiątkowe odznaki naszego SKC – wykonaną z masy solnej szkolną tarczę z logo Caritas otoczoną
figlarnymi skrzydełkami i aureolką.

 

Dla wolontariuszy było to zupełnie nowe doświadczenie. Do tej pory  angażowaliśmy się mocno w pracę na rzecz dzieci. W Zaskoczynie po raz pierwszy mieliśmy okazję spotkać się z osobami starszymi i niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo. Z początku byliśmy nieco onieśmieleni, a typowa aktorska trema mieszała się z przejęciem i strachem, jak zostaniemy odebrani przez zgromadzoną publiczność. Od pierwszej chwili poczuliśmy się w Zaskoczynie potrzebni i lubiani. Na długo przed rozpoczęciem przedstawienia publiczność gromadziła się na widowni, a gromkie brawa rozbrzmiały jeszcze zanim zaczęliśmy grać, (tj.  wtedy, gdy przechodziliśmy z naszej chwilowej garderoby za scenę).
Później było już tylko lepiej. Nasi widzowie przeżywali każdą scenę,  śmiali się, klaskali w rytm muzyki. Były też łzy wzruszenia, chyba  najlepsza „nagroda” i nauka płynąca z tego spotkania. Na koniec  podopieczni domu dali nam w prezencie wykonanego przez siebie anioła, ugościli herbatą i ciastkami i zaprosili na ponowne występy, z czego z pewnością skorzystamy.