Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Wolontariusza świętowaliśmy w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W uroczystej gali zorganizowanej z tej okazji wzięli udział nasi wolontariusze zaangażowani w placówkach Caritas, osoby związane z Centrum Wolontariatu, uczniowie i opiekunowie Szkolnych Kół Caritas, członkowie Parafialnych Zespołów Caritas i wolontariusze EVS z Hiszpani, Portugalii i Włoch.

Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia spektaklu „SEKRET” przygotowanego wspólnie przez młodzież z naszej placówki oraz osoby bezdomne.

Podczas gali tradycyjnie wręczyliśmy wyróżnienia Samarytanina Roku 2018 w czterech kategoriach. Wyróżnienia otrzymali:

– Pani Zdzisława Kurczewska – wolontariuszka Młodzieżowej Placówki Wychowawczej w Sopocie

– Rafał Stasiński – wolontariusz Centrum Wolontariatu

– Parafialny Zespół Caritas z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie

– Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 38 z Gdańska

Był też czas na wręczenie aktów powołania dla nowo utworzonych Szkolnych Kół i Parafialnych Zespołów Caritas oraz podziękowanie dla wolontariuszy EVS, kótrzy przez ostatni rok pomagali w prowadzeniu zajęć w świetlicach Caritas.

Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Muzeum II Wojny Światowej za okazaną gościnność. Dzięki ich otwartości i życzliwości tego dnia – poza udziałem w gali wolontariatu -wolontariusze Caritas mogli bezpłatnie zwiedzić muzeum.

Serdeczne podziękowania składamy też Pani Teresie Michalskiej, która zgodziła się poprowadzić tegoroczną uroczystość.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy wytrwałości w dalszym działaniu!

Dziękujemy też wszystkim WOLONTARIUSZOM – tym obecnym na gali i tym, którzy nie mogli tego dnia z nami być – za Waszą codzienną pomoc, za wrażliwość, którą macie w sobie i czas, którego nie boicie się „tracić” dla drugiego człowieka.