Z okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych, Miasto Gdańsk oraz Fundacja Niezależni zaprosili seniorów wraz z rodzinami do udziału w Trzecim Pomorskim Pikniku Seniora, który odbył się 13 czerwca w Parku Nadmorskim im. Prezydenta Ronalda Reagana w Gdańsku.

 

Organizatorzy przygotowali dla uczestników pikniku masę atrakcji min. bezpłatne badania profilaktyczne, porady prawne, finansowe i psychologiczne, jak uniknąć oszukania metodą „na wnuczka”, występy artystyczne- muzyczne, zajęcia ruchowe, konkursy, gry i zabawy.

 

Nasza placówka również przygotowała warsztaty: Co można zrobić po przeczytaniu gazety? To doskonały sposób na wspaniałą przygodę z papierową wikliną. Uczyliśmy uczestników pikniku, jak wyplatać serduszka. Warsztaty przeznaczone były dla osób w każdym wieku. Zaprosiliśmy wszystkich na kreatywne przerabianie papieru!

 

Kolejny temat warsztatów to dzianinowe twory z taśm bawełnianych (hooked- spagetti to rodzaj taśmy bawełnianej, pozyskanej z recyklingu). Nauczyliśmy jak wykonać prostą bransoletkę. Pokazaliśmy jak łatwe jest dzierganie na szydle, zainspirowaliśmy i dopilnowaliśmy, aby każdy uczestnik warsztatów poczuł satysfakcję z dokończonego dzieła.

Warsztaty przeznaczone były dla osób w każdym wieku, zarówno z doświadczeniem w robieniu na szydle, jak i chcące nauczyć się tej umiejętności.

Przy odrobinie wprawy, każdy mógł wyjść z własnoręcznie zrobioną bransoletką na ręku!

 

Warsztaty przez nas prowadzone cieszyły się ogromną popularnością. Włączyli się do robienia bransoletek i wikliny papierowej nie tylko dorośli, ale również dzieci. Piknikowanie przebiegło w sympatycznej i rodzinnej atmosferze. Nasza kuchnia zadbała o pyszne kanapki i dużo napojów, które podczas słonecznej pogody bardzo się przydały. Dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc w prowadzeniu warsztatów i transport- Anecie Węsierskiej, Grażynie Korduła, Aleksandrze Matulewicz i Marii Sokół.

Zwieńczeniem naszej wycieczki była wygrana w loterii fantowej naszej mieszkanki – Marii Fiodorowicz – Tutlewskiej. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu wspominając fantastyczną inicjatywę łączącą pokolenia. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia w przyszłym roku.