Modlitwa o łaski za wstawiennictwem sługi bożego Papieża Jana Pawła II

 Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II i sprawiłeś, że zajaśniała w nim Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i blask Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, stał się żywym obrazem Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując nam świętość- wysoką miarę życia chrześcijańskiego, jako drogę do osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy, z nadzieją, że zostanie on rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen.

 

 W Naszym Centrum trwały przygotowania do uroczystości kanonizacji Jana Pawła II oraz Jana XXIII. „Pokój oparty jest na prawdzie, sprawiedliwości, miłości i wolności”- pod tym hasłem Jana XXIII, od wtorku do piątku w naszej kaplicy odbywały się modlitwy przygotowujące nas do niedzielnej uroczystości.

 W kawiarence można było obejrzeć w ramach zajęć „Dojrzałego Klubu Filmowego” cykl filmów „Jan Paweł II- Papież, który tworzył historię”, który ukazywał całe życie Jana Pawła II, począwszy od dzieciństwa poprzez wybór na papieża, a także czas pontyfikatu i Jego ostatnie chwile. Końcowa, wzruszająca część poświęcona jest ostatniemu pożegnaniu Papieża w Rzymie. Kolejna prezentacja dotyczyła „Jan XXIII, papież pokoju” (w oryginale „Papież Jan – Jan XXIII”) w reżyserii Giorgio Capitani, kolejny film cyklu „Ludzie Boga”, przedstawia pełną biografię papieża, od czasów młodości aż do czasu Soboru Watykańskiego II i śmierci.

 Na korytarzu można oglądać wystawę zdjęć ze Mszy Świętej celebrowanej pod przewodnictwem Jana Pawła II na zakończenie Synodu Afrykańskiego w stolicy Kamerunu, w Yaounde, 15. 09. 1995 r. Zdjęcia wykonał ksiądz Jan Mielewski, proboszcz parafii św. Jakuba w Moloundou w Kamerunie.

 Nasi mieszkańcy w ramach pracowni terapii zajęciowej stworzyli ogromną mapę świata, wykonaną z papierowych kulek prezentującą kraje, które odwiedził Jan Paweł II. Kolorowe kontynenty i wszystkie flagi stworzyły imponującą całość.

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców, wolontariuszy, pracowników oraz gości

na wspólne uczestnictwo we Mszy Świętej w dniu kanonizacji,

niedziela godz. 9:15, kaplica Centrum.