Owocem tego miesiąca była egzotyczna pitaja, tzw. smoczy owoc. Była to absolutna nowość dla podopiecznych naszego Centrum. Zachwyciła wszystkich swoim wyglądem, kolorem i również smakiem. Poczodzący z Ameryki Południowej przysmak okazuję się być również bogaty w witaminy i minerały. To już kolejna „extra-odsłona” w ramach promocji zdrowia i akcji „Żółty talerz”, która od miesięcy finansuje posiłki dla naszych wychowanków.

Dodatkowo dzieci i młodzież zostali obdarowani przez Kulczyk Fundation notesami zawierającymi m. in. kalendarz oraz wiele ciekawostek i informacji na temat zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa. 

Żółty Talerz to wspólny program wsparcia systemu żywienia dzieci w Polsce uruchomiony przez Kulczyk Foundation jako sojusz z pięcioma polskimi organizacjami pomocowymi. Program Żółty Talerz ma przynieść konkretne efekty: zwiększyć liczbę żywionych dzieci, poprawić jakość żywienia, aktywizować lokalne społeczności wokół problemu żywienia dzieci i dostarczyć wiedzy niezbędnej do prawidłowego żywienia najmłodszych. Żółty Talerz na terenie Polski to 4 mln zł na żywienie dzieci, które mają zaowocować ponad 1 milionem wydanych posiłków.

Fot. A. Jędrzejewska, A. Krawiec