W tegoroczne lato grupa „Anielska Kraina” z Centrum Frassati wraz z wychowawcami oraz świetlicą „Słoneczne Wzgórze” i świetlicą „Dobrą” wyjechała w dniu 08.07.2022r (piątek) do 14.07.2022r. (czwartek) na tygodniowy relaks do słonecznego Ostrowa, które mieści się nad pełnym morzem w Parafialnej Placówce Wypoczynkowej dla Dzieci i Młodzieży. Po długim roku szkolnym nasza grupa miała okazję odpocząć od nauki i rozkoszować się szumem morskich fal, otulającymi twarz promieniami Słońca i gorącym piaskiem Ostrowskich plaż.

Wśród tamtejszych atrakcji znalazły się: zwiedzanie latarni morskiej w Rozewiu, spacer leśnymi ścieżkami Jastrzębiej Góry, zwiedzanie parku wodnego z oglądaniem pokazu fok kalifornijskich, wizyta w motylarni mieszczącej dziesiątki gatunków egzotycznych motyli, artystyczne tworzenie i malowanie własnych magnesów, przedstawienie o Księżniczce na Ziarnku Grochu i wiele innych rozrywek.

Nasi podopieczni mieli okazję poznać wiele nowych osób i tworzyć wspólne wspomnienia. Na naszych oczach kwitły nowe znajomości i przyjaźnie. Razem spędzony czas pozwolił dzieciom na naukę samodzielności przy codziennym pilnowaniu porządku, poznanie nowych rejonów polskich wybrzeży, rozwijanie zainteresowania naturą, nowymi sposobami spędzania czasu wolnego, współpracę i dzielenie się z innymi przy wspólnych posiłkach i zabawach. Na sam koniec kolonii wszystkie grupy dostały upominki od swoich wychowawców oraz wiele słodkości. Wszystkim naszym kolonistom serdecznie dziękujemy za tydzień pełen przygód oraz Waszą nieustanną, dobrą energię! 🙂

Działania dofinansowane ze środków Miasta Gdańsk.

Fot. J. Nowe