Nadszedł oczekiwany dzień 15 lutego…czyli bal karnawałowy pod nazwą Francuski szyk. Od samego wejścia czekały na naszych gości atrakcje – fotobudka z wieżą Eiffla – symbolem Paryża.

Zaproszeni goście przybyli do nas z zaprzyjaźnionych domów seniora z Sopotu i Polanek oraz Dziennego Domu „Wigor”. Każdy zaopatrzony był w kapelusik, koronkę lub piórko. Spotkanie rozpoczęła wspólna modlitwa w języku francuskim. Następnie francuska muzyka na żywo porwała nas na parkiet! Ile było radości na twarzach seniorów…ciężko opisać to słowami. Pięknie udekorowane stoły z wybornymi daniami serwowanymi przez nasze mistrzynie kuchni dopełniły atmosferę spotkania.

Niespodzianką uroczystego balu był występ Kwartetu Amatorskiego, czyli czwórki seniorów – uczestników projektu „Samodzielni-Sprawni II” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Seniorzy spotykając się na zajęciach terapeutycznych przygotowali po raz kolejny program artystyczny, tym razem mówiący o miłości.

„Skoro miłość przepadła, nie obchodzi już ludzi, to trzeba obudzić amorka, niech kłuje strzałą, a kogo ukłuje ten miłość poczuje. Śliczny skrzydlaty amorek biega po sali i kłuje, chce by wszyscy byli szczęśliwi. Chociaż miłość ma czasem wzloty i upadki bez niej człowiek czuje się samotny, wiek nie chroni przed miłością, za to miłość przed starością. Więc kochajmy się i bądźmy dla siebie mili. Zachowajmy atmosferę naszych walentynek jak najdłużej. Kto żyw rusza w tan, skoczna melodia dodaje skrzydeł, to nic że nogi trochę nie te, ale serca jeszcze gorące”.

Dziękujemy wszystkim za niezapomniane chwile.