Kolejny finał kampanii „Pola Nadziei na Pomorzu” już za nami. Całe Trójmiasto 6 kwietnia stało się żonkilowe, żółte, pełne nadziei – dla tych, którzy tej nadziei bardzo potrzebują: chorych i cierpiących znajdujących się w terminalnej fazie choroby oraz ich najbliższych.

Sopocki finał  zaczął się o godzinie 13 żonkilowym przemarszem spod kościoła św. Jerzego do sceny ustawionej przed wejściem na Molo. Podczas spaceru towarzyszyła trójmiejska grupa bębniarzy KuKaKiKe a w asyście wolontariuszy maszerowali m.in.: Ks. Janusz Steć – Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Pan Jan Kozłowski – Poseł Parlamentu Europejskiego, Pan Wieczesław Augustyniak – Przewodniczący Rady Miasta Sopotu, Pani Stanisława Domaszewicz – Prezes Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie. Uczestnicy mieli okazję nieść w rękach wielkie żonkile, wykonane przez wolontariuszy.

Przy Molo odbywał się piknik rodzinny. Za ofiarę złożoną na rzecz hospicjów można było rozsmakować się w pysznych gofrach czy wacie cukrowej. W ofercie gastronomicznej znalazł się również bigos przygotowany przez kuchnię Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II oraz gorąca herbata z sokiem malinowym. Stoiska obsługiwali wolontariusze z Centrum Wolontariatu Caritas i młodzież z MPW Caritas w Sopocie oraz ze Stowarzyszenia Hospicjum św. Faustyny. Bardzo dziękujemy za pomoc i całodzienny trud.

Na scenie cała moc atrakcji. Popis swoich umiejętności pokazali znani już nam bębniarze pod czujnym okiem prowadzącej Pani Ani. Po nich na scenie zawitały Panie z Zespołu Tańca Irlandzkiego Elphin – nam z wrażenia i podziwu same nogi chodziły. 

Następnie na scenie pojawiło się 4 uczniów Europejskiego Centrum Edukacji  Kulturalnej Osób Niepełnosprawnych. Panowie są uczniami klas saksofonu oraz akordeonu. Centrum działa przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz osób z upośledzeniem umysłowym – to było dla nas i dla nich wielkie przeżycie – Dziękujemy!!!

Mogliśmy również podziwiać niezwykłe umiejętności gry na gitarze Pana Piotra Krępeć.

Gentle Lady Note to zespół, który jako kolejny ubogacił przebieg finału. Skrzypce, wiolonczela, gitara, piękne wokale. Wiele osób zatrzymywało się, żeby posłuchać nowych aranżacji znanych kawałków piosenki polskiej czy francuskiej – Sopot zapachniał Paryżem.

Na koniec przyszedł czas na Marcina Spenner, laureata X Factor. Jego występ również zatrzymywał ludzi przy naszej scenie, a najwierniejsze fanki obdarowały Pana Marcina kwiatami.

W międzyczasie cały Sopot stał się żółty dzięki wielu grupom wolontariuszy, którzy cały dzień, niestrudzenie kwestowali na rzecz hospicjów.

W tym dniu mamy okazję też podziękować wszystkim pracownikom i wolontariuszom placówek hospicyjnych na Pomorzu, a szczególnie dziękujemy personelowi Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie oraz członkom Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, za obecność poświęcenie, służbę chorym i cierpiącym.

Dziękujemy władzom Miasta Sopotu, Dyrekcji Kąpieliska Morskiego Sopot, Dyrekcji  Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART  w Sopocie za udostepnienie sceny,   Zespołowi  akustycznemu firmy Tomasz Marek Stage Service za nagłośnienie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Leźna za udostępnienie kuchni polowej.

 

 

Wykonawcom, wolontariuszom i wszystkim, którzy przyczynili się do przebiegu tego wydarzenia bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim ludziom wrażliwego serca i radosnych twarzy, że wsparliście to piękne dzieło przyjaźni, pomocy i towarzyszenia cierpiącemu człowiekowi.

 

Ks. Tomasz Kosewski

Dyrektor Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa

 

 

Zdjęcia/foto: Krzysztof Najda