W ramach akcji „TORNISTER PEŁEN USMIECHÓW” w parafiach można było pobrać plecaki, które wyposażało się i oddawało z powrotem, aby następnie trafiły one do potrzebujących dzieci.

Nasza placówka także włączyła się w tę szlachetną akcję. Postanowiliśmy jednak, oprócz standardowej możliwości wyposażenia całego plecaka, zorganizować dodatkową zbiórkę pojedynczych artykułów szkolnych. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę! Nie każdy mógł pozwolić sobie na skompletowanie pełnego wyposażenia, za to zakup kilku zeszytów                           czy długopisów to już dużo mniejsze obciążenie dla domowego budżetu. Zebraliśmy dużą ilość artykułów szkolnych, które przynosiły do nas osoby odwiedzające naszych Podopiecznych, pacjenci korzystający z rehabilitacji oraz nasi Wolontariusze. Miłą niespodzianką był też fakt, że kilku z naszych Seniorów postanowiło spontanicznie włączyć się do zbiórki. Taka postawa to wzór godny naśladowania! 

Akcja zakończyła się pakowaniem plecaków. Staraliśmy się, żeby artykuły szkolne były rozdzielone sprawiedliwie oraz dostosowane do wieku dzieci, do których miały trafić. Pierwsze dzieci już zgłosiły się po odbiór plecaków.                Ich uśmiechy to dla nas największa nagroda i zachęta, żeby w przyszłym roku także włączyć się do akcji Caritas.