W sobotę 28 maja już po raz czwarty w Toruniu odbył się zorganizowany przez Caritas Diecezji Toruńskiej Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbył się pod tytułem „Bądźmy razem”. Odwiedziły go oczywiście dzieci i młodzież z Jesionowej oraz inne świetlice. Podróż autokarem  niektórym trochę się dłużyła, ale było na co czekać. Festyn odbywał się na lotnisku toruńskiego Aeroklubu. W imprezie wzięło udział ponad 13 tysięcy dzieci i drugie tyle dorosłych. Przygotowanych było ponad 200 atrakcji dla każdego. Było 41 instalacji pneumatycznych, mi.in  dmuchane zamki, rekiny, krokodyl, myszka, orka. Można było skakać na trampolinie, jeździć konno, osłodzić się cukrową watą. Można było spróbować swoich sił na ringu, obejrzec wozy policyjne, militarne, straży pożarnej i wiele, wiele innych atrakcji. Każde dziecko dostało paczkę z łakociami od „Biedronki”. Toruńska impreza trwała do godziny 16. Nasza świetlica została tam do samego końca, a dzieci do końca korzystały z przygotowanych atrakcji. Wszystkim bardzo sie podobało. Taki dzień intensywnych wrażeń jednak spowodował wyczerpanie się sił. W drodze powrotnej nasi podopieczni spali ile tylko mogli, gdzie tylko mogli i jak tylko mogli. Co może tylko oznaczać, że impreza się udała i warto było się na nią wybrać.