Z DZIENNIKA KOLONISTY:


Dzień 1 kolonii:
Zwiedzaliśmy malowniczą okolicę. Mieliśmy ciekawe zajęcia edukacyjne na temat wilczej watahy. Ciekawostkami z zajęć z pewnością podzielimy się z Wami drodzy przyjaciele po powrocie do domu. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozgrywek sportowych 🙂 aż żal byłoby nie skorzystać z tak wspaniałych boisk!! 🙂 no i oczywiście zajęcia artystyczne. Nasze pokoje mają nazwy i piękne plakaty zdobią nasze drzwi!
Dzień 2 kolonii
To był bardzo bardzo aktywny dzień.
Z samego rana ruszyliśmy na podchody po lesie z kompasem. O kompasie wiemy już niemal wszystko! Używanie go to dla nas łatwizna!
Później przemieniliśmy się w projektantów i stworzyliśmy własne koszulki!
Po stworzeniu koszulek czekała na nas kolejna atrakcja! Robiliśmy własnoręcznie mydełka! To była niesamowita frajda!
A wieczorem…KARAOKE. Doskonale wiecie jacy świetni z nas piosenkarze!
Dzień 3 kolonii:
Z samego rana ruszyliśmy na zabawę wodną w Aqua centrum w Kościerzynie. Był to czas cudownej zabawy!
Później robiliśmy magnesy. Tematyka związana oczywiście z naszą leśną okolicą. Nie zabrakło rozgrywek sportowych. Wieczorem ciocie przygotowały dla nas świetne zabawy integracyjne takie jak „taniec wokół krzeseł” , „limbo”, „zoo” i „kareta”.
Dzień 4 kolonii:
Dziś był dzień pełen atrakcji. Z samego rana wyruszyliśmy autokarem do Gołubińskiego Parku Botanicznego. Poznaliśmy wiele pięknych roślin. Pani przewodnik podzieliła się z nami ciekawymi informacjami na temat tych cudownych okazów!
Po powrocie czekały na nas zajęcia pt. „Przytul karalucha, czyli jak polubić owady”. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska takie cuuuuudowne żyjątka jak Straszyk filipinski , Ślimak afrykanski, Karaczan madagaskarski. To było wspaniałe przeżycie! Nie zabrakło zajęć artystycznych- robiliśmy lampiony fluorescencyjne. Wyszły nam przepięknie! Były dziś również zabawy bankami mydlanymi! A wieczorem ognisko! Miło jest razem posiedzieć przy ciepełku.

Działania finansowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej i Urząd Miasta Gdańsk.