Od tego miesiąca dzieci ze świetlicy w Pępowie mają możliwość wzbogacić swoje świetlicowe menu, dzięki zakupowi frytkownicy. Przygotowywanie frytek sprawia dzieciom dużo radości. Podczas smażenia zwracamy baczniejszą uwagę na bezpieczeństwo.

Podczas zajęć kulinarnych w świetlicy dzieci eksperymentują również wykonując różnego rodzaju sałatki owocowe – bo takie najlepiej im smakują. Świetliczaki przynoszą różne sprawdzone przepisy na sałatki, które są następnie „sprawdzane” i………zjadane do ostatniego kęsa !!!

Uwielbiamy gotować, ale też czasem fajnie zjeść pyszny posiłek przygotowany przez kogoś innego. Dlatego w ostatnim czasie „zasłużone” świetliczaki zabraliśmy na pizzę w barze ” Złota Pliszka”. Serwuje się tutaj wszelkiego rodzaju pizze, które są bardzo smaczne. Dzieci mogły wybierać z dużej ofert smaków. Zamówiliśmy dwie pizze rodzinne o czterech smakach. Na zdjęciach widać jest jak z wielkim smakiem świetliczaki je konsumują. Nikt nie wyszedł z baru niezadowolony !!!

 

Zajęcia w świetlicy w Pępowie organizowane są w ramach projektu „Mój region – w barwach dźwiękach i smakach” współfinansowanego z Urzędu Gminy Żukowo.