Dnia 20 listopada naszą placówkę odwiedziły dzieci ze Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej nr 46 wraz z opiekunem diakonem Adamem. Tego dnia wszystkim dopisał humor, mimo że aura za oknem była ponura i deszczowa. Dzieci przyniosły ze sobą wiele ciepła i uśmiechu do naszego Domu. Przygotowały specjalnie dla nas program artystyczny z okazji Dnia Seniora.

Były piosenki, wierszyki i miłe słowa. Na zakończenie występu członkowie Szkolnego Koło Caritas wręczyli seniorom własnoręcznie wykonane laurki oraz drobne upominki. Dzieci złożyły życzenia i serdecznie uściskały naszych mieszkańców. Mimo, że na początku było trochę tremy, to po chwili dzieci czuły się tak, jakby spotkały swoich dawno nie widzianych dziadków.

Dziadkowie coś Wam dziś damy, uśmiech w sercu, który mamy, kolorowe kwiatki trzy, byście mieli miłe dni – te miłe słowa dziecięcych życzeń na pewno na długo pozostaną w sercach naszych seniorów. Na koniec spotkania na ręce opiekuna wręczyliśmy upominek wykonany przez mieszkańców Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II – kwiaty malowane na szkle, które mają przypominać dzieciom o tym radosnym spotkaniu.