20 Kwietnia był dla nas dniem szczególnym – tego dnia otworzyliśmy szeroko swe podwoje, aby wszyscy, którzy mają na to chęc, mogli zajrzeć do środka i uczestniczyć w życiu naszej placówki. Dla gości przygotowaliśmy niezliczone mnóstwo atrakcji. Już na wejściu goście podziwiać mogli bogatą wystawę zdjęć obrazujących codzienność i odświętność w naszej placówce :)A potem… potem się zaczęło! Na początek urządziliśmy w każdej pracowni warsztaty, tak aby goszczące u nas dzieci mogły nabyć te same umiejętności, które my posiadamy. Dzieciaki ze szkół podstawowych w Suchym Dębie i Grabinach Zameczku poznały więc trudną sztukę robienia witraży, lepiły w glinie. , szlifowały i malowały drewniane ozdobne koty, anioły i kwiaty, własnoręcznie wykonywały oryginalną biżuterię i przyrządzały pyszne potrawy. Ponieważ wszystkie wykonane przez siebie dzieła mogły zabrać do domu, pracowały niezwykle starannie i z zapałem. Wyjątkiem była kuchnia dydaktyczna, która swoje dzieła zjadła 🙂 – oczywiście dzieląc się sprawiedliwie ze wszystkimi! Degustacja potraw naszej kuchni dydaktycznej była zresztą jedną z przyjemniejszych atrakcji.
W międzyczasie dojechali do nas uczniowie ZGimnazjum, po czym zebraliśmy się wszyscy w największej z sal, aby rozstrzygnąć zorganizowany przez Centrum konkurs plastyczny i wręczyć liczne i zasłużone nagrody. A potem – odbył się nieprawdopodobny pokaz iluzji! Pan magik brał do pomocy licznych asystentów, którzy do dzis nie mogą rozgryźć – jak On to zrobił??

Zmęcznone dzieciaki z podstawówek odjechały do domów, uprzednio wyściskawszy wszystkich 🙂 A my z gimnazjalistami udaliśmy sie na pokaz multimedialny filmów z życia placówki. Dołączyli do nas pan Wójt Gminy Suchy Dąb, pan Sławomir Kazimierski oraz dyrektor Caritas Gdańsk – ks. Janusz Steć. Bardzo byliśmy dumni z obecności tak dostojnych gośći :). Po pokazie wszyscy zgłodnieli, więc gimnazjaliści udali się na małą przekąskę, a potem – na warsztaty ćwiczeń logometrycznych zorganizowanych przez panią logopedkę – Karinę Szyszko. Przez cały Dzien Otwarty trwały też otwarte konsultacje z psychologiem – Karoliną Szturo, która udzielała fachowych porad rodzicom i ich pociechom.
Dzień był wesoły i bogaty we wrażenia. Goście wyszli obdarowani i zadowoleni, a my, choć zmęczeni – odczuwaliśmy wielką dumę i satysfakcję, że mogliśmy podzielić się ze światem naszą pracą i pokazać, jak wspaniale jest w naszym Centrum 🙂