Jak wiadomo jedzenie może być źródłem wyjątkowo przyjemnych doznań, których nie warto sobie odmawiać. Dzień Łasucha to cykliczna impreza , która zrzesza ze sobą wszystkich smakoszy. W tym roku organizatorem był Dom Pomocy Społecznej „Ostoja”. Mieszkańcy Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II, również przyłączyli się do wspólnej zabawy. Ponieważ motywem przewodnim były warzywa, przygotowaliśmy trzy potrawy. Jako przystawkę podaliśmy wegański smalec z fasoli z dodatkiem aromatycznych ziół, za który otrzymaliśmy wyróżnienie! Drugim daniem była zupa- chłodnik z ogórka, zaś daniem głównym, pyszna tarta ze szpinakiem i śmietanką, na kruchym cieście.

Mieliśmy również okazję do nieograniczonej degustacji specjałów z innych placówek np. z  Domu Pomocy Społecznej w Gdyni- który to otrzymał nagrodę główną i tym samym stał się organizatorem wydarzenia w przyszłym roku, Wejherowa, Gniewu, Sopotu, Oliwy i wielu innych. Mnie osobiście najbardziej smakowało ciasto z batatów z nutką korzennego smaku- pychota!

Emocji artystycznych zapewnili nam mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” z prześmiesznym i arcydoskonałym przestawieniem. Serdecznie dziękujemy za inspirujące doznania estetyczne, odkrywanie nowych smaków, eksperymentowanie z jedzeniem.