Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych …….

…… to dzień uśmiechu i radości,

       to dzień gdzie dobro i empatia jest wszechobecna,

       gdzie nikną  bariery i uprzedzenia,

      TO DZIEŃ , W KTÓRYM WZAJEMNIE UCZYMY SIĘ SIEBIE   

 

 

Po raz VII spotkaliśmy się na wspólnej zabawie integracyjnej, wśród uczestników i gości były grupy z warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych, domów opieki społecznej, młodzież i wolontariusze z gminnych szkół podstawowych i gimnazjalnych, ukochane przedszkolaki i młodzież z „Drugiej Szansy”.

Obchody rozpoczęły się mszą św. w Trąbkowskim Sanktuarium Maryjnym a festyn odbył się na placu parafialnym. Po przywitaniu gości przez gospodarza spotkania dyrektora OREW  Trąbki Wielkie ks. Bolesława Antoniów, rozpoczęła się część artystyczna w bardzo różnorodnej formie od krótkich przedstawień po występy muzyczne .

Na świeżym powietrzu wszystko smakuje…
Od stoiska gastronomicznego unosił się zapach grillowanej kiełbaski, grochówki, bigosu oraz smakowite gofry (dzieło młodzieży z Drugiej Szansy ) – kolejka po nie wiła się przez cały plac…

Po degustacji każdy mógł zmierzyć się z  konkurencjami  sportowymi, kto chciał puścić iskierkę do nieba puszczał bańki mydlane, kto miał ochotę na kolorową twarz w serduszka, motyle, węże zjawiał się przy stoisku – malowanie twarzy, braliśmy też udział w loterii fantowej, a na pamiątkę udziału w tak wspaniałej zabawie stworzyliśmy piękny obraz pieczętując swoimi dłońmi płótno na sztaludze. Każdy  decydował sam o kolorze swojej dłoni, farby do wyboru w kolorze żółci, zieleni , granatu i czerwieni pozwoliły stworzyć niepowtarzalna kompozycję – tak kolorową jak cały ten Dzień Godności osób niepełnosprawnych. Obraz znajdzie swoje miejsce w OREWIE w Trąbkach Wielkich .

Czas upłynął nieubłaganie szybko…

Do zobaczenia za rok…