To był piękny czas…

1 czerwca  – już po raz 26. odbył się rejs im. Macieja Płażyńskiego. To był wspaniały rejs – bo katamaran Rubin opanowało niespełna pół tysiąca dzieci z terytorium całego Pomorza.

Zanim wszystkie dzieci pojawiły się na pokładzie Rubina rozpoczęliśmy przywitaniem uczestników i modlitwą w Bazylice Mariackiej. Przywitał nas  ks. Janusz Steć w towarzystwie zaproszonych czcigodnych gości ks. Bp Wiesław Szlachetka, Pani Elżbieta Płażyńska, Pan Jerzy Latała oraz Pan Maciej Kazienko. Niezwłocznie po życzeniach i modlitwie złożyliśmy kwiaty przy grobie śp. Pana Macieja Płażyńskiego – jako inicjatora Rejsów dla Dzieci.

Następnie zdecydowanym krokiem w rytmie bębnów ruszyliśmy na pokład katamaranu. Statek był piękny i dzięki temu zabawa zapowiadała się wyśmienicie. I tak też było! Przyozdobionym Rubinem wraz z rzeszą Wolontariuszy oraz Pocztusiem braliśmy udział w przeróżnych konkurencjach na pokładzie. A jakie zdjęcia zrobiliśmy … sami sprawdźcie.

Po ok. 2 godzinach rejsu zacumowaliśmy przy molo w Sopocie.

A za zorganizowanie Dnia Dziecka podziękowania należą się: Żegludze Gdańskiej, Poczcie-Polskiej S.A. oraz WFOŚiGW w Gdańsku a w szczególności Wolontariuszom Caritas za przygotowanie i organizowanie tej pięknej przygody.

Do zobaczenia za rok!