„Gdy uśmiecha się dziecko, śmieje się niebo.” – doskonale dostrzegliśmy to podczas kolejnego już Dnia Dziecka na Katamaranie. W tym roku miał on również szczególny wymiar – rejs bowiem był rejsem dedykowany pamięci tragicznie zmarłego Macieja Płażyńskiego.

Przed rejsem, wszystkie dzieci spotkały się w Bazylice Mariackiej przy grobie Macieja Płażyńskiego z Arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głódziem by wspomnieć pomysłodawcę rejsu  organizowanego dla i z myślą o dzieciach. Wczorajszy rejs był XVI i wiemy już, że nie ostatnim.

400 osób na pokładzie i odpływamy! W tym roku jednak nie było łatwo – statek został porwany przez czerwonych piratów, którzy uwięzili Neptuna i Prozerpinę; aby ich uwolnić dzieci musiały sprostać 8 konkurencjom i przyjąć morski chrzest, po którym szczyciły się swoimi nowymi imionami. Był: tęczowy szczupak, makrela w puszce, rafa koralowa, złotołuski karp i inne równie morskie stworzenia 🙂

Poza konkurencjami i prawdziwie marynarsko – piracką muzyką na dzieci czekały też pączki, drożdżówki, jogurty, kanapki – wszystko po to, by zregenerować siły po wyczerpujących zmaganiach:)

Na zakończenie rejsu wszyscy otrzymali paczki z drobiazgami, lody i słodycze. Z twarzy dzieci, tych mniejszych i tych trochę większych (bo przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka:)) nie znikał uśmiech – to więc tylko potwierdzenie tego, że zabawa była udana!:)

Wysiłek był wspólny więc dziękujemy SKC ze Zespołu Szkół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 4 w Gdańsku , które zajęło się dekorowaniem Katamaranu i nie tylko…oraz wszystkim piratom-wolontariuszom, bez których ten dzień z pewnością, by się nie udał! Dziękujemy Żegludze Gdańskiej, Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu (Gazowni Gdańskiej), hipermarketowi Carrefour z Kwidzyna oraz ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o.

Wolontariuszka Karolina

Więcej zdjęc w galerii:

http://gdansk.caritas.pl/galeria,562/dzien-dziecka-na-katamaranie-2010/