Któż nie ulegnie temu słodkiemu smakowi i aromatycznemu zapachowi? Słabość do czekolady swoich nauczycieli i kolegów postanowiło wykorzystać Szkolne Koło Caritas z Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Leźnie. Członkowie koła przygotowali czekoladowe babeczki, rozpływające się w ustach murzynki, pierniki w czekoladowej polewie i z andrzejkową wróżbą oraz napoje czekoladowe w wersji na ciepło i gorącą. Wszystko to można było zakupić 29.11 i zajadając słodkości wspomóc dzieci z Afryki.

Czekoladowe pyszności cieszyły się w naszej szkole ogromną popularnością. Niewielu było takich, którzy oparli się smakołykom przygotowanym przez członków koła.

Wszyscy, którzy skusili się na czekoladowe pyszności wspomogli tym samym udział naszego koła w akcji „Adopcja na odległość” i przyczynili się do finansowania nauki dzieci z kenijskiej wioski Siakago.