W parafii Matki Bożej Fatimskiej od wielu lat w centrum świętowania Światowego Dnia Chorego jest uroczysta Msza św., w czasie której księża udzielają sakramentu namaszczenia chorych. W tej Mszy św. uczestniczy 300-400 osób. W tym roku Mszę św. celebrował ks. prof. Wojciech Bęben, który skierował do obecnych przejmującą homilię. Na zakończenie Eucharystii obecni otrzymali błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz mieli możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

W Eucharystii czynny udział wzięli członkowie Stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej – jedna ze wspólnot tego Stowarzyszenia działa przy parafii M. B. Fatimskiej. Przygotowano czytanie lekcji, śpiew psalmu responsoryjnego, modlitwę wiernych oraz procesję darów.

Po Mszy św. prawie 50 osób spotkało się w sali parafialnej na poczęstunku przygotowanym przez osoby z Parafialnego Zespołu Caritas. Na sali było gwarno, dzielono się wrażeniami z pielgrzymek do Lourdes, podano informację o beatyfikacji 11 maja 2013 roku ks. Luigi Novarese – założyciela Centrum Ochotników Cierpienia i Cichych Pracowników Krzyża.

PZ Caritas od 10 lat przygotowuje z okazji tego święta upominki (zakupione i otrzymane nieodpłatnie w okolicznych sklepach) dla chorych i niepełnosprawnych z parafii. W tym roku 12 sklepów ofiarowało swoje produkty, a paczkę z upominkami otrzymało 98 osób, w tym 74 osoby panie z Zespołu odwiedziły w domach. Do podarunku została dołączona modlitwa na obrazku Matki Bożej z Lourdes. PZ Caritas pomógł osobom z COC w przygotowaniach do Mszy św., zadbał również o przywóz osób do kościoła, które tego potrzebowały.

W parafii Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance Msza św. w intencji chorych i ich rodzin odprawiana jest co miesiąc w II sobotę miesiąca o godz. 10. Uczestniczą w niej osoby z różnych parafii.