Jubileusz 25 Światowego Dnia Chorego zgromadził w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku wielu wiernych. Również Mieszkańcy Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II w Gdańsku, dzięki uczestnictwu w projekcie „Samodzielni- Sprawni II” mieli szczególną możliwość udziału w jubileuszowej mszy świętej. Wyjazd zorganizowany był w ramach środków uzyskanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mszy świętej przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański oraz bp pomocniczy: Wiesław Szlachetka. Światowy Dzień Chorego to wyjątkowy dzień, który może uwrażliwić wiernych na wartość ludzkiego cierpienia. Jest to też okazja do podziękowania osobom, które, na co dzień są wielkim wsparciem dla chorych oraz tym, którzy angażują się w organizację tejże pomocy. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane do Ks. Jerzego Kownackiego, naszego domownika z Fromborskiej oraz wieloletniego kapelana, za zaangażowanie w budowaniu duchowej wspólnoty i wsparcie wobec osób chorych i niepełnosprawnych.

Dzięki miłości ubogacamy bliźniego… bądźmy, więc wzorem dla chorych, na miarę św. Alberta, abyśmy odnosili się do chorego, jak do osoby, która nie tylko potrzebuje naszej pomocy doraźnie, ale i w codziennym życiu, nierzadko kruchym i naznaczonym cierpieniem. Bądźmy świadkami miłości i nadziei, dając tym samym wsparcie i siłę osobom chorym, od których możemy się tak wiele nauczyć.