Zgodnie z planem przeprowadziliśmy nasza akcję w ramach programu „Razem mamy więcej”. Tak  jak zaplanowaliśmy były to obchody Dnia Babci i Dziadka w domu seniora przy ul. Rajskiej 50 A w Rumi. Nasza grupa składała się z uczniów ze Szkolnego Koła Caritas przy Gimnazjum nr 1 w Rumi oraz Parafialnego Zespołu. O godz. 11.00 pojawiliśmy się na miejscu, gdzie już oczekiwali na nas pensjonariusze zgromadzeni w największej sali tego domu – tzn. większa część tej grupy, która może samodzielnie się poruszać. Po przedstawieniu naszej grupy i wyjaśnieniu celu przybycia, rozpoczęliśmy część artystyczną, na którą składały się piosenki oraz wiersze, nawiązujące od dnia babci i dziadka, przygotowane przez uczniów gimnazjum. Potem wręczyliśmy wszystkim obecnym poduszki oraz laurki i papierowe kwiatki wykonane przez młodzież. Następnie całą grupą udaliśmy się na piętro budynku aby uhonorować pozostałych pensjonariuszy, tych z problemami motorycznymi. Podziękowaniom nie było końca. Niektórzy seniorzy bardzo wzruszyli się przedstawieniem i podarunkami, nawet nie kryjąc łez, co w pewnej chwili bardzo zaskoczyło młodych ludzi, mających z tymi pensjonariuszami do czynienia po raz pierwszy.  Było też kilka przypadków zachowania seniorów, które mogłoby wskazywać na brak zainteresowania. Jednakże te wątpliwości rozwiał prezes domu seniora, który zaprosił nas wszystkich na poczęstunek – własnoręcznie wykonane ciasta przez jedna z kucharek, oznajmiając, że po prostu wiele z tych pensjonariuszy choruje na choroby psychiatryczne i neurologiczne i nie okazują radości w sposób uznany za zwyczajowy. Poza tym podziękował nam za całość, mówiąc, że w Dniu Babci i Dziadka jego pensjonariuszy odwiedziło zaledwie troje wnucząt.