Święto obchodzone dla uhonorowania babć, w Polsce obchodzone 21 stycznia- Dzień Babci. Pomysł powstania święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować „Express Poznański”. Następnie w roku 1966 „Express Wieczorny” również ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka. Prawdopodobnie święto zostało przeniesione z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawało się coraz bardziej popularne.

            W dniu 22 stycznia w godzinach przedpołudniowych, Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wzięli udział w spotkaniu z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka , które odbyło się w Kawiarence Centrum. Mieszkańcy Naszego Domu z radością uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym specjalnie dla Nich. W oczekiwaniu na część artystyczną podano kawę, herbatę i chrupiące ciasteczka. Słodki poczęstunek dodał sił pensjonariuszom, następnie wysłuchali życzeń i wierszyków przygotowanych z myślą o Nich, przez Naszych wolontariuszy.  Odwiedził nas również Pan Tadeusz Zydel, który umilił spotkanie grając na gitarze utwory z dawnych lat. Były śpiewy, tańce oraz poczęstunek  ubarwiające  zwykły, szary, zimowy dzień  chwilą zabawy i radości. Miła rozmowa, żarty i dowcipy sprawiły, ze czas płynął wolniej a przyjemnie chwile żal było zakończyć…

 

Drodzy Mieszkańcy! Z okazji Waszego święta życzymy Wam wszelkiego błogosławieństwa, zdrowia i długich lat życia oraz samych pogodnych dni. Wielkiej radości i pociechy z wnuków. Aby dobre zdrowie i pogoda ducha nigdy Was nie opuszczały.