Zapowiadała się bardzo brzydka pogoda, ale Słoneczny Patrol postanowił zaryzykować i nie przekładając festynu pod nazwą „Chodź pomaluj mój świat” chciał rozchmurzyć niebo i ludzkie twarze swoimi i dziecięcymi uśmiechami, które „są tańsze niż elektryczność, a dają więcej światła”. Pogoda, widocznie zachwycona naszym pomysłem (tak jak z resztą wielu dorosłych ludzi, którzy z przyjemnością włączali się do inicjatywy, będąc zadowolonymi, że młodzież w taki sposób spędza swój wolny czas – przy okazji za wszystkie komplementy z uśmiechem J dziękujemy!) postanowiła nam pomóc i pokazać swoje piękno, nie dając żadnego deszczu! Pośród harcerskiego namiotu, wielu smakołyków, wielkiej planszy do gry w Twistera, ogromnej ilości słodyczy, karteczek z cytatami o uśmiechu dla każdego przechodnia najważniejsze były ogromne uśmiechy, które pokazały, że codziennie warto uśmiechnąć się chociaż raz! I oto nam chodziło!

Słoneczny Patrol i Kolorowi Reformatorzy

Cała inicjatywa została przygotowana przez uczestników projektu „Szkoła młodych liderów” współfinansowanego ze środków Fundacji TESCO DZIECIOM. Dodatkowo na to wydarzenie młodzi wolontariusze sami pozyskali dodatkowe środki uzyskując grant w wysokości 500 zł z Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego w ramach konkursu grantowego pn. Akumulator Społeczny.