BRUDNE DZIECI TO SZCZĘŚLIWE DZIECI !!!

            Te jedno zdanie wystarczy aby podsumować realizacje naszego projektu Dzieci -Dzieciom. W ramach tego projektu zostały zorganizowane warsztaty artystyczne w Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Gdańsku, w której przebywają dzieci niepełnosprawne. W realizację włączyła się młodzież z naszej Świetlicy – Pod Kasztanem – jako osoby współprowadzące warsztaty. W związku ze specyfiką placówki praca musiała być w systemie 1-1.

            Warsztaty polegały na malowaniu palcami obrazów o dowolnej tematyce. Dzieci malowały farbami na panelach malarskich w sprzyjających warunkach do twórczości -ogrodzie. Dzieci są nieprzewidywalne więc nie tylko panele były kolorowe ;-). Kolorów dostały również stoły, krzesła a malowanie palcami zakończyło się malowaniem całymi dłońmi, a w niektórych przypadkach nawet łokciami. Obrazy Dzieci gdy wyschną będą wisiały w ich pokojach.

            Udział Dzieci w warsztatach uhonorowaliśmy prezentami plastyczno-słodkimi ;-).  Przekazując te prezenty Dzieciom widzieliśmy jakie to dla Nich ważne, że każdy otrzymał prezent tylko dla siebie ;-).

            Po zakończeniu prac malarskich dzieci zostały zaproszone na poczęstunek słodko- owocowy oraz do wspólnej zabawy na placu zabaw. Realizacja tego projektu przyniosła korzyści dla obu stron. Tak naprawdę wszyscy wynieśli nowe doświadczenia, które zapamiętamy na długo.

            Musimy przyznać, że praca z Dziećmi niepełnosprawnymi jest ciężka, ale bardzo satysfakcjonująca. Cieszymy się, że mieliśmy możliwość jej poznania chociaż w drobnym kawałku. Radość, uśmiech, szczerość Dzieci jest niesamowita. Warto było podjąć się napisania i realizacji tego projektu. Cudownie było dać trochę swojego czasu innym. 

 -KASZTANY-

Dzieci – Dzieciom

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich