W ten weekend odbyły się 2 podróże naszych seniorów – p. Andrzej pojechał do Grodna a p. Anna do Warszawy.
To wszystko w ramach DRZEWA MARZEŃ SENIORÓW.

Przed świętami Bożego Narodzenia zapytałyśmy naszych seniorów o ich marzenia. Były to osoby starsze, które na stale mieszkają już w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II na Gdańskim Przymorzu. To im, osobom chorym, często na wózkach, z małym rentami/emeryturami chcieliśmy dać trochę nadziei… nadziei, która wiele znaczy w tym wieku.

Te osoby często myślą sobie i o sobie, że nic fajnego ich już nie czeka a tez ich możliwości – z uwagi na wiek, chorobę czy finanse – są już bardziej ograniczone. A to to właśnie nadzieja, czekanie „na coś” jest czynnikiem, który dla tych osób może być bardzo ważnym.

By zrealizować marzenia 5 seniorów potrzebowaliśmy 4 tysięcy złotych. Osoby te by wyruszyć w podroż potrzebowały także wolontariusza, osoby towarzyszącej stąd wynikała taka wysokość kosztów.

Udało się! Dzięki waszej pomocy i wsparciu na portalu zrzutka.pl udało się zabrać znaczniej więcej niż założyliśmy!

Dwoje z naszych seniorów już odbyło wymarzone podróże w rodzinne strony – zapraszamy do obejrzenia pierwszej dawki zdjęć!

Ogromne podziękowania dla naszych pracownic z Centrum Pomocowego im. Jana Pawła II – Marleny i Agnieszki, które poświęciły swój czas na weekendowe wyjazdy z tą dwójką seniorów.
Zachęcamy do przeczytania wywiadu z p. Andrzejem, który przygotowali nasi wolontariusze – Edyta i Marek:  Wywiad z Panem Andrzejem