Kolejnym projektem, który mógł zostać zrealizowany dzięki Pomorskiemu Funduszowi Młodzieżowemu jest Dojrzały Klub Filmowy – DKF.

Główną ideą klubu jest przegląd filmów znanych, zapomnianych,  za którymi tęsknimy i które już oglądaliśmy wielokrotnie. Jednak zamysłem DKF – u jest  również zapoznanie widzów z nową tematyką filmową, czasem bardzo odmienną do tej przez Seniorów znanej i cenionej.

Nasza inauguracja odbyła się w ostatni czwartek 13 XII.

Jako, że data wyjątkowa dla Polski, to film też był bardzo wzniosły i głęboki.

Historia generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” –który  nie był zwyczajnym generałem i dowódcą Armii Krajowej. Był najważniejszym generałem w całej okupowanej Europie! Tylko w Polsce w latach 1935-1945 istniała cała struktura podziemnego państwa – Polska Walcząca.

Film o nim w reżyserii Ryszarda Bugajskiego jest dziełem ważnym pod względem historycznym, ale też filmem wybitnym artystycznie. Olgierd Łukaszewicz stworzył wielką kreację, grając polskiego bohatera II wojny światowej. Jego „Nil” jest inteligentny, powściągliwy, wrażliwy, a zarazem zdeterminowany w działaniach z okrutnym wrogiem.

Tym niezwykłym dziełem rozpoczęliśmy działalność Dojrzałego Klubu Filmowego.

Liczę na coraz to większą publiczność, zaangażowanie w doborze filmów i aktywność w dyskusjach po projekcji.

Spotkania klubu będą odbywały się cyklicznie, w każdy czwartek o godzinie 14.00