Święta Bożego Narodzenia to chwile, kiedy szczególnie mocno odczuwamy bliskość osób nam najdroższych. Spotkanie Wigilijne w Centrum Pomocowym Caritas im. Jana Pawła II rozpoczęliśmy mszą świętą , którą odprawił ks. Wojciech Michalak oraz ks. Jerzy Kownacki. Zaprosiliśmy także Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej ks. Zbigniewa Zielińskiego. Dla Mieszkańców każda taka wizyta to ogromna radość. Nas wszystkich cieszy ogromnie kiedy ktoś ofiaruje nam swój czas i dobre myśli, prezenty schodzą na dalszy plan, liczy się rozmowa, przytulenie, otwartość, łzy w oczach to częsty widok tutaj…

Sama wigilia upłynęła w domowej atmosferze, opłatek, tradycyjne potrawy oraz kolędy w wykonaniu harcerz z 9 Gdańskiej Drużyny „Gniazdo” oraz 35 Gdańskiej Drużyny „Odkrywcy”.

Myślą przewodnią tego dnia jest czynić dobro.  W Naszym domu mamy codziennie taką szansę,  tu znajdziemy swoiste szczęście i motywację. Czasem wystarczy gdy wykonamy choć mały trud, aby postąpić zgodnie z przesłaniem tych idei, które przekazali nam zarówno ks. Wojciech Michalak, ks. Biskup Zbigniew Zieliński, czy ks. Janusz Steć.

Dodam jeszcze od siebie garść szczęścia, dla niektórych mogą wydawać się banalne, błahe, dla innych natomiast głębokie i poważne. Ze wszystkich można wyciągnąć przynajmniej kilka wniosków. Pamiętajmy że: pomaganie jest dobre, pomaganie jest ważne, pomagać może każdy i wszędzie, każda pomoc jest wartościowa, warto pomagać nie tylko dla innych, ale także dla siebie, każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat, sensowna pomoc działa długofalowo i zmienia coś więcej, niż tylko zewnętrzne okoliczności, poza tym lepiej być dobrym, niż nie- bo Dobro przecież zawsze będzie Dobrem.