Tych, którzy szerzą cześć Bożego Miłosierdzia „osłaniam przez całe życie jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem” – zapewnia Jezus.
 

W prostym rozumieniu, ideą  dnia Miłosierdzia Bożego jest przebaczanie i czynienie dobra. Obchodzimy ten dzień modlitwą, słowem i czynem. Hasłem tegorocznego, 70 tygodnia Miłosierdzia jest: „Święty Jan Paweł II- Apostoł Miłosierdzia”.

Centrum Pomocowe Caritas im. Jana Pawła II, włączyło się  w ten dzień, organizując spotkanie w Szkole Specjalnej nr 2 w Gdańsku.

Pomógł nam w tym, ksiądz Tadeusz Polak, który przygotował krótką prezentację o Świętym Janie Pawle II. Rozpoczęła się ona od wspólnej modlitwy, a zakończyła pieśnią oazową, którą ukochał sobie Jan Paweł II- „Barką”

Była nieziemsko pachnąca szarlotka, na której wspomnienie, aż ślinka cieknie, i która była specjalnym poczęstunkiem. A to dlatego, że zdobycie smakowitego kawałka, wiązało się z odpowiedzią na temat wiedzy o  Janie Pawle II, więc niełatwo. Młodzi ludzie poradzili sobie jednak zadziwiająco dobrze, nie pozostał nawet okruszek. Pochwaliliśmy się również tym co dzieje się w Naszym Domu. I tu w roli  godnej reprezentantki, wcieliła się Pani Maria Poćwiardowska, jedna z aktywnych uczestniczek, warsztatów Terapii Zajęciowej, oraz przewodnicząca samorządu mieszkańców. Podzieliliśmy się naszymi twórczymi dokonaniami, pokazując wyroby jakie wykonujemy podczas takich zajęć. Również uczniowie szkoły oraz grono pedagogiczne pokazali nam w jaki sposób oni rozwijają swoje talenty. W takiej to obecności i zaangażowaniu wielu osób o dobrym sercu, byliśmy świadkami pięknych wydarzeń, do jakich wzywał zawsze Jan Paweł II- papież miłosierdzia.

Niech ta serdeczna prośba Ojca Świętego Franciszka, który dokonał kanonizacji dwóch Pasterzy Kościoła o sercu miłosiernym: Jana XXIII oraz Jana Pawła II, będzie dla nas wezwaniem, abyśmy nie tylko w Tygodniu Miłosierdzia, ale w całym naszym życiu okazywali miłosierdzie.