W ostatnią sobotę dzieci i opiekunowie ze świetlic żukowskich wzięli udział we wspólnym spotkaniu świątecznym. To było nasze ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym.  Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Urzędu Gminy Żukowo z Panem Burmistrzem Wojciechem Kankowskim na czele.

W oczekiwaniu na rozpoczęcie spotkania można było obejrzeć wystawę prac przygotowanych przez dzieci pt. „Cztery szaty drzewa” oraz świetlicowe zielniki – wszystko to wykonane podczas tegorocznych zajęć realizowanych w świetlicach w ramach programu „Czerty pory roku”.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia spektaklu pt. „Czy Św. Mikołaj istnieje?”. Wraz z aktorami próbowaliśmy udowodnić, że tak. I chyba się udało, bo zaraz po zakończeniu przedstawienia pojawił się na sali ku wielkiej radości całej widowni.

Okazało się, że na wszystkich uczestników spotkania czekają świąteczne niespodzianki. Najpierw na scenę zaproszone zostały „starsze dzieci” – czyli nasi goście z Urzędu Gminy, którzy otrzymali piękne upominki robione własnoręcznie przez dzieci ze świetlic, a następnie wychowawcy, o których Mikołaj też nie zapomniał i w podziękowaniu za ich całoroczną pracę przygotował słodkie niespodzianki.

No i wreszcie przyszedł czas na najmłodszych. Każda świetlica wraz z wychowawcą wchodziła na scenę, żeby odebrać paczki od Świętego Mikołaja. Dodatkowo wszystkie dzieci dostały w prezencie od pracowników Urzędu Gminy Żukowo turystyczne torby, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Już podczas tego spotkania przydały się dzieciom do spakowania prezentów, a na pewno jeszcze nie raz posłużą im podczas świetlicowych wyjazdów.