W środę 18 stycznia odbyło się kolędowanie Parafialnych Zespołów Caritas. Tak jak ostatnio nasze spotkanie rozpoczęliśmy w Kościele NMP Królowej Różańca Świętego na Przymorzu. Tam najpierw obejrzeliśmy jasełka przygotowane w przez młodzież z Gimnazjum nr 8 w Gdańsku a potem wspólnie modliliśmy się podczas Mszy Św. odprawionej w intencji wszystkich członków PZC oraz działań, jakie podejmujemy na co dzień.

 

Druga część spotkania miała miejsce w Centrum Pomocowym Caritas przy ul. Fromborskiej, gdzie udaliśmy się po Mszy. Tam czekała już na nas gorąca kawa i herbata oraz pyszne ciasto przygotowane przez pracowników Centrum. Zanim zasiedliśmy do stołów Ksiądz Piotr zaprosił wszystkich do podzielenia się opłatkiem. Potem śpiewniki poszły w ruch i rozpoczęliśmy kolędowanie.

 

Dziękujemy wszystkim za fantastyczny wieczór – za to, że dzięki Wam jeszcze raz mogliśmy przeżyć radość Świąt Bożego Narodzenia… Szczególne podziękowania kierujemy dla Gospodarzy Centrum Pomocowego Caritas na Przymorzu za okazaną gościnę  oraz dla młodzieży i opiekunów z Gimnazjum nr 8 Gdańsku za przepiękne jasełka, które dla nas przygotowali.

 

Ks. Piotr i Alicja Szostek