Ah…co to był za miesiąc pełen wrażeń! Zajęcia z c.Sarą i p.Alą, wyjścia z naszymi ciociami i inne przygotowane przez nie zajęcia – to wszystko było! Ale zacznijmy od początku. Czerwiec zaczęliśmy od…NASZEGO święta – Dnia Dziecka. Nasze ciocie zadbały o to, by był to  dla nas wyjątkowy dzień – otrzymaliśmy upominki i w dobrych humorach poszliśmy do kina, by wspólnie ze Smeframi przeżywać ich przygody. 
Przygody mieliśmy również z c.Sarą, która na swoich zajęciach przeniosła nas w wirtualne podróże po świecie. Wspólnie poznawaliśmy zwyczaje, tradycje i ciekawostki ze świata innych kultur. Ostatnie zajęcia były w tematyce wakacyjnej – o tym, jakie mamy wakacyjne marzenia…Mamy nadzieję, że się spełnią! Pani Ala też nie dała nam za bardzo odpocząć od bycia małymi artystami! Tym razem powstały kolorowe bransoletki przyjaźni, podkładki pod kubki z okazji Dnia Ojca oraz wielki obraz, na którym znalazł się każdy z nas!
Czerwcowa pogoda była dla nas życzliwa, dlatego też chętnie z niej korzystaliśmy i bawiliśmy się na świeżym powietrzu! Ciocie przygotowały też zajęcia, których bohaterką była smaczna i zdrowa truskawka! Był też czas świętowania urodzin Kacpra oraz wspólnie spędzonego dnia z rodzicami podczas spływu kajakowego po Gdańsku. Bardzo nam się podobało.
Tyle atrakcji w czerwcu, ale nie będziemy ukrywać, że ten miesiąc kojarzy nam się przede wszystkim z tak długo wyczekiwanym przez nas końcem roku szkolnego! Po 10 miesiącach nauki przyszły upragnione WAKACJE! Powitaliśmy je… TORTEM, który sami zrobiliśmy! Po takim powitaniu muszą to być udane wakacje!
-Kasztany-